Güzel Dinimiz İslamiyet

Kötü Huylardan Bazıları 14- MÜSTEHCENLİK VE FUHUŞ

Dinimizde yasak edilen kötü huylardan birisi de müstehcenlik ve fuhuş söylemektir. İnsan vücudunda bakılması yasak olan yerler vardır ki, buraları açmak, başkalarına göstermek haramdır. Erkeklerin, göbek ile dizlerinin arasını örtmesi lâzımdır. Kadınların da, eli ve yüzü hariç her tarafını örtmeleri şarttır.

Hayâsı (utanması) olan Allahü teâlâdan korkar. Onun, razı olmadığı işlerden ve sözlerden kaçınır. Çirkin, ayıp ve günâh olan sözleri söylemek fuhuştur. Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki: (Hayâ, îmândandır. Fuhuş söylemek, cefâdandır, îmân Cennete, cefâ Cehenneme götürür.) Hayâ ve îmân birlikte bulunur. Biri yok olursa, diğeri de yok olur. Kadın hayâsı, erkek hayâsından dokuz kat fazladır. Bir hadîs-i şerîfte, (Fuhuş; insanın lekesi, hayâ, ziynetidir) buyuruldu. Hayânın en kıymetlisi, Allahü teâlâdan utanmaktır. Ondan sonra, Resûlullah efendimizden hayâdır. Daha sonra, insanlardan hayâ etmektir.

Müslümanların îmânlarını yok etmek isteyenler, hayâlarını yok etmeye çalışıyorlar. Bunun için de plajlarda, futbol oyunlarında, sporlarda, filmlerde, gazete, mecmua, roman, video-teyp gibi yayın organlarında avret yerlerinin, edep yerlerinin açılmasına önderlik yapıyorlar. Fuhuş sözlere, seks bilgisi diyorlar. Bu açıklıklara ve seks bilgilerine ilericilik ve lüzumlu, faydalı diyerek gençleri hayâsız yapmak istiyorlar. Gençleri aldatmak için, medenî milletlerin yaptıklarını biz de yapacağız. Çağımıza ayak uyduracağız. Gericilikten kurtulacağız diyorlar.

Müslümanlar, dinlerini, hayâlarını bozmak istiyenlerin yalanlarına aldanmamak, onların çıplak gezmelerini, seks bilgisi adı altında fuhuş söylemelerini faydalı zan etmemelidir. Bunları övmenin, müslümanların hayâlarını, îmânlarını çalmak için bir tuzak olduğunu bilmelidir.

Müslüman, iffetli olmalı, gözünü haramlardan korumalıdır. Şeytan, insana vesvese verir. Yolda giden bir kadına bakmamızı isterse, (Niye bakacakmışım? Çirkin de olsa, güzel de olsa, günâha girerim. O gider, günâh bende kalır. Arkasından gidersem dinimi peşinde harcarım. Bunun da cezası âhirette büyüktür) diyerek şeytanla ve nefisle mücadele etmelidir.

Allahü teâlâ, Nûr sûresi 30. âyetinde meâlen, (Ey Resûlüm “sallallahü aleyhi ve sellem”, mü’minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Îmânı olan kadınlara da söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haram işlemekten korusunlar!) buyurdu. (Üç şey, göze cila verir: Yeşilliğe, akarsuya ve güzel yüze bakmak) hadîs-i şerîfi bakması helâl olan kimselere bakmanın faydasını bildirmektedir. Yoksa, yabancı kadınlara, kızlara bakmak, gözü zayıflatır ve kalbi karartır.

Sevgili Peygamberimiz buyurdular ki:

(Yabancı kadınların, yüzlerine şehvetle bakanların gözlerine, kıyâmet günü ergimiş kızgın kurşun dökülecektir.)

(Yabancı bir kızı görüp de, Allahü teâlânın azabından korkarak, başını ondan çeviren kimseye Allahü teâlâ ibâdetlerin tadını duyurur.) İlk görmesi af olur.

(Allah için yapılan cihadda düşmanı gözleyen veya Allah korkusundan ağlayan veya haramlara bakmayan gözler, kıyâmette Cehennem ateşini görmeyeceklerdir.)

(Yabancı kadına şehvetle bakan bir kimsenin gözleri ateşle doldurulup, sonra Cehenneme atılacaktır. Yabancı kadın ile toka edenin kolları ensesinden bağlanıp, Cehenneme sokulacaktır. Yabancı kadın ile, lüzumsuz yere şehvetle konuşanlar, her “kelimesi için, bin sene Cehennemde kalacaktır.)

(Komşu kadına ve arkadaşların kadınlarına şehvetle bakmak, yabancı kadınlara bakmaktan on kat daha günâhtır. Evli kadınlara bakmak, kızlara bakmaktan bin kat daha çok günâhtır. Zinâ günâhları da böyledir.)

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu