Güzel Dinimiz İslamiyet

Kevser Havuzu

Mahşer yerinde her peygamberin havuzu vardır. Kendisine inananlar ile Cennete girmeden önce, o havuzdan içerler.

Sevgili Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâma mahsus olanı “Kevser Havuzu”dur. Büyüklüğü bir aylık yol gibidir. Suyu sütten daha beyaz, kokusu miskten daha güzeldir. Etrafındaki kadehler, yıldızlardan daha çoktur. Bir içen, Cehennemde olsa bile, bir daha susamaz.

Peygamber efendimiz buyurdu ki: (Ben sizden önce havuza varıp, sizi orada beklerim. Havuzuma gelip ondan içen, artık bir daha susamaz. Susamıyan kimse Cennete girer.)

“Benim havuzumun dört rüknü vardır. Biri Ebû Bekr’in “radıyallahü anh” nezaretinde, ikincisi Ömer’in “radıyallahü anh” nezaretinde, üçüncüsü Osman’ın radıyallahü anh” nezaretinde, dördüncüsü Ali’nin “radıyallahü anh” nezaretindedir. Ebû Bekri sevip, Ömer’e buğz edene Ebû Bekir Havuzdan su vermez. Ömer’i sevip, Ebû Bekr’i sevmiyene Ömer su vermez. Osman’ı sevip, Ali’ye buğz edene Osman bir yudum su vermez. Ali’yi sevip Osman’a buğz edene Ali bir damla su vermez. Ebû Bekr hakkında akîdesi güzel olanın dîni doğru olur. Ömer’e itikâdını düzgün eden İslâm yolunu âşikâre etmiş olur. Osman’a itikâdı güzel olan Allahü teâlânın nûru ile nûrlanır. Ali’ye güzel itikâdı olan sağlam ipe tutunmuş, büyük ve ana yola girmiş olur. Eshâbımın hep-sine itikâdı güzel olan, sâdık mü’mindir. Onlar için kötü söyliyen, münâfıktır.”

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu