Güzel Dinimiz İslamiyet

Evden Çıkma Âdâbı

(Evden çıkarken “Bismillâh, tevekkeltü alallâh, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” diyen, tehlikelerden korunur, şeytan ondan uzaklaşır.) [Tirmizî]

Evden dışarı çıkarken, “Bismillah” diyerek önce sağ ayakkabıyı giymelidir. Sonra yine, “Bismillah” deyip sol ayakla dışarı çıkmalıdır. (Câmiden de önce sol ayakla çıkılır.)

Muhtaç olup bir yerde çalışıyorsa işe giderken şöyle niyet etmelidir:

“Kendimin, aile efradımın rızkını helâldan kazanıp kimseye muhtaç olmamak, ibâdetlerimi rahat yapabilmek ve Müslüman kardeşlerime hizmet edebilmek için işime gidiyorum.”

Âyet-el-kürsîyi okumalıdır. Sevgili Peyamberimiz buyuruyor ki: (Bir kimse evinden çıkarken Âyet-el-kürsîyi okursa, Allahü teâlâ yetmiş meleğe emreder, O kimse evine gelinceye kadar, ona dua ile istiğfar ederler.) Eve gelince de okunursa, iki Âyet-el-kürsî arasındaki işler hayırlı olur ve fakirlik önlenir.

Sokağa ve pazara çıkınca okunacak dua: (Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü yühyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihil hayr ve hüve alâ külli sey’in kadîr.)

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu