Güzel Dinimiz İslamiyet

Büyük Alâmetler

Kıyâmetin yaklaştığını haber veren küçük alâmetlerin tamamının ortaya çıkmasından sonra, on büyük alâmet daha meydana gelir. Bunlar meydana çıkmadan kıyâmet kopmaz. Büyük alâmetlerden birisi ortaya çıkınca, diğerleri de birbiri ardından ortaya çıkar.

Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki: (On büyük alâmet görülmeyince kıyâmet kopmaz.) Müslîm, İbni Mâce, Ebû Davûd, Nesâî, Tirmizî, İmâm-ı Ahmed, Taberânî, İbni Cerîr ve İbni Hibbân’daki hadîs-i şerîflerde, şu on alâmetin çıkacağı bildirilmiştir:

1- Hazret-i Mehdî gelecek,

2- Deccâl gelecek,

3- Hazret-i Îsâ gökten inecek,

4-Dâbbe’t-ül-erd çıkacak,

5- Ye’cüc ve Me’cüc çıkacak,

6- Duman çıkacak,

7- Güneş batıdan doğacak,

8- Ateş çıkacak,

9- Doğuda, batıda ve Arabistan’da ay tutulmaları olacak.

10- Kâbe yıkılacak.

Hazret-i Mehdi’nin geleceğini haber veren bir hadîs-i şerîfte: (Kıyâmet kopmadan önce, Allahü teâlâ benim evlâdımdan birisini yaratır ki, ismi benim ismim gibi, babasının ismi benim babamın ismi gibi olur ve dünyayı adâletle doldurur. Ondan önce dünya zulümle dolu iken, onun zamanında dünya adâ-letle dolar) buyuruldu.

Yine bir hadîs-i şerîfte buyruldu ki: (Doğu, Batı ve Ceziret-ül Arab’da yer batışı görülecek.) [Müslîm, Ebû Davûd, Tirmizî, İbni Mâce]

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu