Güzel Dinimiz İslamiyet

Âyât-ı Hırz ve Büyüden Kurtulmak

Bir sâhir, sihir ile istediğini elbette yapar, sihir muhakkak tesir eder diyen ve inanan kâfir olur. Sihir, Allahü teâlâ takdîr etmiş ise, tesir edebilir, demelidir. Büyü yapılmış olan kimse, (Mevâhib-i ledünniyye) tercümesi 2.ci cildi, 187.ci sahifedeki âyet-i kerîmeleri ve duâları ve arabî (Teshîl-ül-menâfi’) sonundaki (Âyât-ı hırz)ı sabâh ve ikindi namazlarından sonra, yedi gün birer kere okur ve boynuna asarsa, şifâ bulur. Bir miktar suya, (Âyet-el-kürsî) ve (İhlâs) ve (Mu’avvizeteyn) okumalı. Büyülenmiş kimse bundan üç yudum içmeli, kalan ile gusl abdesti almalıdır. Şifâ bulur.

(İbni Âbidîn)de, hastalık sebebi ile boşanmakda, (Zerkânî)nin 7.ci cild, 104.cü sahifesinde ve (Mevâhib-i ledünniyye) tercümesinde diyorlar ki, (Sidr ağacının yeşil yaprağından yedi adedi iki taş arasında ezilip su ile karışdırılır. Üzerine Âyet-el-kürsî, İhlâs ve Kul’e’ûzüler okunur. Üç yudum içip, gusl edilir.) Sidr, Lotus denilen yabânî kiraz [Kâzib abanoz] ağacıdır. (Mekâtîb-i şerîfe)nin 96.cı mektubunda diyor ki, (Hâcetlere kavuşmak için, iki rek’at namaz kılıp, sevâbını silsile-i aliyyenin rûhlarına hediye etmeli, bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir.)

Mevlânâ Muhammed Osmân sâhib “rahmetullahi teâlâ aleyh”, (Fevâid-i Osmâniyye) kitâbının 103.cü sahifesi sonunda buyuruyor ki, (Sihir ve cadı, yâni büyü âfetlerinden kurtulmak için, üç kere Salevât-ı şerîfe okumalı, sonra yedi Fâtiha, yedi Âyet-el-kürsî, yedi Kâfirûn sûresi, yedi İhlâs-ı şerîf, yedi Felak ve yedi Nâs sûreleri okuyup kendi üzerine veya hasta üzerine üflemelidir. Bunları tekrâr okuyup, büyülenmiş olanın odasına, yatağına, evin her yerine, bahçesi- ne üflemelidir. İnşâallahü teâlâ, büyüden halâs olur. [Buna karşılık ücret almamalıdır.] Bütün hastalıklar için de iyidir.

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu