Güzel Dinimiz İslamiyet

ÂHİRET GÜNÜNE İNANMAK

Bütün canlıların hayatı, belli bir ömür ile sınırlandırılmıştır. Yaratılan bütün varlıkların, mutlaka sonu gelecektir. Her şeyi yaratan ve onların sâhibi olan Yüce Rabbimiz, yarattığı varlıkların, fâni olduğunu ve her canlının ölümü tadacağını haber vermektedir.

Zaten biz de, etrafımızda görebildiğimiz bütün canlıların, teker teker yok olup gittiklerini fark etmekteyiz. Dünyanın da içindekilerle birlikte yok olacağı bir an da gelecektir. Herkes için dünya hayatı sona erecek, arkasından sonsuz bir hayat başlayacaktır.

Dünya, imtihan yeridir ve âhiretin tarlasıdır. Ölümden sonra insanlar, önce kabir hayatı, sonra da hiç sona ermeyecek olan bir hayat yaşarlar. Âhiret; insanın ölümü ile başlayıp, kıyâmetin kopması, ölülerin tekrar diriltilmesi, mahşerde hesâba çekilerek, işlerine ve ibâdetlerine göre Cennete veya Cehenneme gönderilmesinden sonra, sonsuz devam edecek olan bir hayattır.

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu