Güzel Dinimiz İslamiyet

Âhiret Günü ve Kıyâmet Günü Nedir?

Âhiret günü, bu dünya hayatının sona erdiği gün demektir. Bu zamanın başlangıcı, insanın öldüğü gündür. Kıyâmetin sonuna kadardır. Son gün denilmesi, arkasından gece gelmediği veyahut dünyadan sonra geldiği içindir.

Kıyâmet, insanların ve bütün canlıların, öldükten sonra tekrar diriltilmesidir. Öldükten sonra dirilmeye inanmak lâzımdır ki, muhakkak olacaktır. Kemikler, etler çürüyüp toprak ve gaz olduktan sonra, hepsi yine bir araya gelecek, ruhlar bedenlerine girip, herkes mezardan kalkacaktır. Bunun için bu zamana “Kıyâmet günü” denir.

Ölümden evvelki hayata, Dünyâ hayatı, ölümden sonraki hayâta, Âhiret hayatı denir. Âhiret hayatı üçe ayrılır: Birincisi, mezardan kalkıncaya kadar, Kabir hayatı; ikincisi, tekrar dirildikden, Cennete veya Cehenneme gidinceye kadar, Kıyâmet hayatı; üçüncüsü Cennet ve Cehennem hayatı.

Bizimle iletişim geçin.

İletişim

Hanımlara Rehber Bilgiler

     Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir! Amacımız size her zaman daha iyi hizmet verebilmektir.

     Bizimle paylaşmak istediğiniz görüş, öneri ya da şikayetiniz varsa ilgili "İletişim Formu"nu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bildiriminizi en kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Takip Edin!

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu